Problem z trądzikiem to popularne wśród młodzieży schorzenie cery. Duża rzesza nastolatków ma kompleksy z powodu tych niezbyt ładnie wyglądających krostek na buzi. Może się on pojawiać nie tylko na czole, ale również na skórze pleców lub na skórze rąk. Należy zatroszczyć się o to, aby regularnie pielęgnować cerę dotkniętą tym schorzeniem, gdyż w momencie zaniedbania problemu, na skórze mogą pozostać obecne do końca życia blizny.

Skąd się bierze trądzik? Są to zazwyczaj zmiany spowodowane burzą hormonów, które nie są stabilne w czasie dorastania. Jak pozbyć się zmian trądzikowych?

Przede wszystkim trzeba się zaopatrzyć w dedykowane dla schorzenia preparaty. Najlepiej jest zakupić je w aptece, gdzie aptekarz pomoże nam dobrać najlepszy ich rodzaj do naszej przypadłości. Mogą występować one w postaci żelu, toniku lub kremu. Popularna jest także maść na zmiany trądzikowe oraz tabletki doustne, które mają oddziaływać na skórę od wewnątrz.

Oprócz leków dobrze jest także zatroszczyć się o zbilansowaną dietę. Należy unikać jedzenia typu fast food oraz alkoholu i ogólnie tłustych potraw. Zamiast tego warto jeść produkty bogate w witaminy.

Na skórę możemy używać także różnego typu maseczki ziołowe. Dobrze sprawdzają się także napary roślinne. Niekorzystnie za to na trądzik działa zbyt długie pozostawanie na słońcu oraz wykorzystywanie kosmetyków, które zatykają pory, na przykład ciężkich podkładów, pudrów oraz cieni do powiek.