Trądzik, czyli przypadłość skórna, jest zmorą wielu osób. Zdarza się, że terapia lekami jest nieskuteczna oraz wtedy poszukujemy innych metod zmagania się z problemem.

Na stronach internetowych znaleźć możemy mnóstwo domowych metod na zlikwidowanie trądziku, jednak czy wszystkie z nich są tak po prawdzie skuteczne? Możemy testować na swoim ciele rozmaite sposoby, zastanówmy się jednak czy wszystkie z dostępnych nam metod są niegroźne dla naszego zdrowia? Istnieje jedna metoda walki z trądzikiem, która z pewnością nie zaszkodzi. Metoda, o której mowa, to dieta redukująca trądzik.

Pragnąc pozbyć się objawów trądziku powinniśmy wprowadzić w naszej codziennej diecie, kilka podstawowych zasad. Pierwsza z nich to wyeliminowanie z jadłospisu pikantnych potraw oraz soli, bowiem przyczyniają się one do powstawania nowych zmian na skórze. Potem niezwykle ważne jest wyeliminowanie z lodówki produktów wysoko przetworzonych, które bogate są w sztuczne barwniki, konserwanty oraz inne niezdrowe ulepszacze. Ważna rada to wyeliminowanie z menu kakao, które również przyczynia się do powstawanie zmian trądzikowych. Nie należy także zażywać w trakcie kuracji alkoholu – ten też ma zły wpływ na wygląd naszej skóry.

Dieta na trądzik niewątpliwie powinna być bogata w owoce oraz warzywa, które zawierają duże ilości błonnika pokarmowego, witamin z grupy A, E oraz K. Zarówno wymienione witaminy jak i błonnik pokarmowy mają pozytywny wpływ na naszą cerę.