Podobnie jak trądzik na twarzy ten występujący na plecach jest najczęściej skutkiem występowania androgenów czyli męskich hormonów płciowych, których produkcja rozpoczyna się na etapie dojrzewania. Przez nie organizm wytwarza więcej łoju, dochodzi też do przyspieszenia procesów rogowacenia naskórka, przez co zatykane są ujścia gruczołów łojowych i tym sposobem tworzą się krosty. W jaki sposób pozbyć się pryszczy na plecach?

Warto zauważyć, iż problem pryszczy na plecach nie jest niczym szczególnym, to znaczy nie byłby gdyby nie fakt, iż potrafi skuteczni uprzykrzyć życie wielu osobom na etapie dojrzewania. Zjawisko zyskuje na znaczeniu latem, gdy częściej eksponujemy swoje ciało na promienie słoneczne, jak się odsłonić mając pryszcze na plecach? To właśnie pytanie spędza sen z oczu wielu osób.

Jakimi metodami pryszczy na plecach?

Tak samo jak w przypadku trądziku ulokowanego na innych partiach ciała trądzik występujący na plecach wymaga odpowiedniego podejścia do pielęgnacji. Pojawia się on najczęściej dlatego, że plecy są taką częścią ciała, na której pojawia się sporo potu, ponad to stosunkowo trudno dokładnie pozbawić je warstwy zrogowaciałego naskórka.

Chcąc pozbyć się trądziku na plecach, trzeba zadbać zwłaszcza o to, aby regularnie usuwać ze skóry wszystkie zanieczyszczenia, dzięki czemu odblokujemy pory skóry, co może przeciwdziałać się powstawaniu pryszczy. W ramach kąpieli należy też od czasu do czasu sięgnąć po napary z ziół i porządnie się w nich wymoczyć. Takie działania powinny osiągnąć pożądany efekt. Jeżeli jednak trądzik na plecach przebiega w bardzo ostrej formie i plecy nie są jedyną częścią ciała objętą trądzikiem, może okazać się konieczne wprowadzenie kompleksowego leczenia z użyciem medykamentów dostępnych jedynie na receptę.