Czas dorastania jest niezmiernie trudny dla młodej osoby. Można wówczas zaobserwować widoczne zmiany w wyglądzie dziecka, które dojrzewając powoli staje się dorosłym człowiekiem. W tym okresie hormony szaleją, uwidaczniają się cechy płciowe, zmienia się zabarwienie głosu, pojawia się specyficzny sposób poruszania się czy gestykulowania, charakterystyczny dla płci. Niestety w okresie dojrzewania pojawiają się również niekorzystne zmiany. Cera, która była wcześniej gładka zaczyna u większości nastolatków pokrywać się pierwszymi oznakami trądziku, czyli zaskórniakami. Nie jest to jeszcze powód do niepokoju, ale sygnał, że należy podjąć odpowiednie działania.

Tabletki na leczenie trądziku przyjmowane w początkowym okresie nie tylko zapobiegną dalszemu rozwojowi trądziku, lecz również zlikwidują pierwotne zmiany skórne. Niezmiernie ważne jest, aby zadziałać stosunkowo prędko, by nie doprowadzić do bardziej zaawansowanych zmian w postaci grudek czy krostek. Chociaż wówczas jeszcze nie jest za późno na działanie. Najgorsza sytuacja ma miejsce wówczas jeżeli również to stadium choroby zostanie bez leczenia. Pojawiające się grudki o kolorze sino-czerwonym wypełnione płynem ropnym nie łatwo zlikwidować. Gorsze może być to, że świadczą o infekcji, która objęła głębsze warstwy skóry i leczenie takich zmian nie będzie łatwe.

Kiedy na twarzy dorastającej osoby pojawiają się pierwsze oznaki trądziku, nie można czekać i mieć nadzieję, że samoistnie przejdzie. Brak odpowiednio adekwatnej reakcji może skutkować zaawansowanymi zmianami, które nie dość, że mogą się rozprzestrzenić to dodatkowo nie leczone w odpowiedni sposób, pozostawią nieestetycznie wyglądające blizny. Dlatego niezmiernie istotne jest jak najszybsze wdrożenie odpowiedniego leczenia za pomocą tabletek na trądzik, które potrafią skutecznie rozprawić się z pojawiającym się problemem. Ich działanie pozwoli pozbyć się szpecących twarz zmian skórnych i zapobiegnie powstawaniu nowych.