Trądzik to nie tylko zmora dorastających nastolatków – zdarza się, że możemy się z nim borykać jeszcze w dorosłości, nie mogąc do końca go zlikwidować. Jest on bardzo szpecącą oraz uciążliwą przypadłością, zwłaszcza że pozostają po niej przebarwienia i blizny na ciele, a tych pozbyć się znacznie trudniej niż samego trądziku.

Przyczyną trądziku są zmiany na poziomie hormonów, a na te można oddziaływać pośrednio poprzez modyfikację pożywienia. Jeśli nasza dieta obfituje w tłuszcze, przetworzone produkty, znaczne ilości związków chemicznych, wówczas gospodarka hormonalna jest nieuregulowana i trudno będzie pozbyć się pryszczy na zawsze. Zatem fundamentalne sposoby na pryszcze to: modyfikacja diety, przestawienie się na zdrowsze jedzenie, odstawienie wysoko przetworzonych potraw i nawilżanie skóry od wewnątrz.

Możemy przetestować rozmaite domowe metody, jednakże dobrze mieć na uwadze to, że bez diametralnej zmiany stylu życia niewiele one pomogą. Przykładowo: aspiryna na pryszcze to bardzo dobry domowy sposób na szybkie wysuszenie pryszcza. Aspiryna ma właściwości przeciwzapalne, zatem jeśli rozmoczoną tabletkę aspiryny wetrzemy w zmienione wypryskami miejsca, wówczas może się to okazać strzałem w dziesiątkę – pod warunkiem jednak, że zadbamy również o profilaktykę, czyli nie dopuścimy do powstawania kolejnych wyprysków.

Niektórzy polecają również drożdże na pryszcze, tym razem w postaci napoju do picia. Nie jest to może zbytnio smakowity napój, jednak warto go wypróbować – świeże drożdże wymieszać z wodą, by się rozpuściły, a następnie wypić szklankę takiego napoju dziennie. Okazuje się, że często naturalne metody są najprostsze, najtańsze i najskuteczniejsze. Jeśli wyskoczył nam wyprysk na brodzie i nie mamy akurat żadnej maści na trądzik – wypijmy szklankę wody z drożdżami oraz nasmarujmy pryszcza aspiryną. Nawet jeśli nie pomoże to w stu procentach zlikwidować naszych zmian skórnych to na pewno nie zaszkodzi, a ponadto – drożdże oraz aspiryna to w istocie tania metoda lecznicza, którą dodatkowo znaleźć można w każdym domu bez konieczności chodzenia do apteki!