Jedną z najczęściej występujących dolegliwości wieku dorastania jest trądzik. Dolegliwość ta dotyczy większości osób w wieku pokwitania. Dolegliwość jaką jest trądzik powiązana jest bezpośrednio z procesem pokwitania czyli zmianami hormonalnymi. W związku z wymienionymi zmianami hormonalnymi dochodzi do zwiększenia wytwarzania się sebum, które to jest pierwszorzędnym uwarunkowaniem występowania wykwitów skórnych.

Bez wątpienia najwłaściwszym sposobem na wyeliminowanie pryszczy jest skorzystanie z porady dermatologa, czyli lekarza, który wykwalifikowany jest w leczeniu dolegliwości skórnych. dermatolog dzięki odpowiednim testom skórnym zdiagnozuje jak w przynoszący rezultat sposób zlikwidować kłopoty z trądzikiem. Przeważnie przepisywana jest pacjentowi terapia przy użyciu tabletek , która da możliwość zniszczyć zmartwienie u jego źródła.

Lekarz zajmujący się chorobami skóry to nie jedyne właściwe podejście.

Z tego powodu poddamy pod przemyślenie jak zlikwidować wykwity skórne w okolicznościach domowych, bez wykorzystania terapii przy użyciu leków.

Po pierwsze niezwykle ważne przy likwidowaniu wyprysków jest właściwe i co najistotniejsze cykliczne oczyszczanie skóry oraz złuszczanie martwego naskórka. Właściwe oczyszczanie umożliwi zniwelowania nadmiaru świecenia się skóry oraz pozwoli na oczyszczenie zapchanych porów skórnych.

Następną podpowiedzią jest racjonalny sposób żywienia. Dieta, która jest bezpośrednią przyczyną zwiększonego wydzielania gruczołów łojowych, to dieta bogata w sól oraz piekące potrawy. Nie są rekomendowane ponadto fast foody, wyroby cukiernicze oraz alkohol. Z tego powodu jeśli mamy niedoskonałości skórne ( trądzik) powinniśmy zadbać o to, aby codzienna dieta była bogata w owoce, warzywa oraz pozostałe produkty bogate w witaminy: A, E, K, które niezaprzeczalnie pozytywnie wywierają wpływ na naszą skórę.